Osobní konzultace pro doktorandstvo FaVU s Giovannim Aloiem a Charlesem Eschem
Během listopadu 2024 se v rámci doktorandské výuky odehrají mimořádné semináře a přednášky zahraničních hostů. Kromě dvou bloků intenzivních seminářů, FaVU nabízí také možnost osobních konzultací disertačních témat s kunsthistoriky a kurátory Giovannim Aloiem a Charlesem Eschem.
Konzultace budou probíhat v pátek 8. listopadu 2024 (Giovanni Aloi) a ve středu 20. listopadu 2024 (Charles Esche) formou diskuze nad portfoliem a konzultací specifických metodologických nebo uměleckých problémů každé/ho doktoranda/doktorandky.
Více informací podá koordinátorka doktorského studia.Giovanni Aloi se ve svém výzkumu zaměřuje na kritickou reflexi antropocénu, zobrazování přírody v moderním a současném umění, klimatickou změnu a udržitelnost. Další podstatnou oblastí Aloiova zájmu jsou dějiny trhu s uměním a to, jak ekonomické faktory ovlivňují uměleckou tvorbu a psaní o umění. V současné době vyučuje na School of the Art Institute of Chicago a je šéfredaktorem časopisu Antennae: The Journal of Nature in Visual Culture (www.antennae.org.uk). Podílel se na rozhlasových pořadech BBC, pracoval v londýnských galeriích Whitechapel Art Gallery a Tate Galleries a v současné době je také americkým korespondentem časopisu Esse. Giovanni Aloi je spolueditorem řady „Art after Nature“ vydavatelství University of Minnesota Press a autorem knih Art & Animals (2011), Speculative Taxidermy: Natural History, Animal Surfaces, and Art in the Anthropocene (2018), Why Look at Plants? The Vegetal Emergence in Contemporary Art (2019), Lucian Freud – Herbarium (2019), and Posthumanism in Art and Science (2020). https://www.aloi.info
Charles Esche je ředitelem Van Abbemuseum v Eindhovenu a zároveň je jako profesor londýnské Central Saint Martins College of Art and Design v aktivním kontaktu s akademickým prostředím. Ve aktuálních interdisciplinárních projektech se zabývá důsledky dekolonizace a možnostmi uplatnění demodernizace našeho myšlení tváří v tvář dekoloniální výzvě. V posledních letech se zaměřuje také na analýzu narativů muzejních sbírek a na zkoumání kulturních a politických dějin tvorby výstav. Pro aktuální sezónu ve Van Abbemuseum připravil sérii výstav zaměřených na ekologická témata v umění. Esche byl spolukurátorem Bienále v Sao Paulu, Trienále U3 v Lublani, Bienále Riwaq, Istanbulského bienále a dalších významných mezinárodních výstav. https://researchers.arts.ac.uk/306-charles-esche
Přednášky a osobní konzultace se uskutečňují za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.
Autor | doc. MgA. Filip Cenek |
---|---|
Datum publikování | |
Zkrácený odkaz | https://www.favu.vut.cz/studenti/aktuality-vyzvy/f26745/d266864 |
Odpovědnost: Hana Křížová